Foto: Petter Syverud

Første norske OL-medalje

Alexander Kristoff sikret Norge en sensasjonell bronsemedalje i sykkelrittet på lørdag. Her følger OL-programmet for de norske utøverne de neste dagene.

29.07.2012 16:00 Martin Hafsahl
Utskriftsvennlig visning
Tips en venn

Søndag:

09:30 09:40 Rowing Double Sculls (M) Repechage  ETD
09:50 10:10 Rowing Single Sculls (M) Repechage  ETD
10:00 12:00 Badminton Singles: group play (W) NOR-HKG  WBA
10:50 11:30 Rowing Lightwight Double Sculls (M) Heat  ETD
11:13 11:33 Swimming 100 m Breaststroke (W) Heat  AQC
11:38 12:05 Swimming 100 m Backstroke (M) Heat   AQC
12:00 16:00 Cycling Women’s Road Race   MLL
12:00 18:00 Sailing Star, Finn   WAP
12:30 17:00 Badminton Singles: group play (W)   WBA
18:30 23:00 Badminton Singles: group play (W)   WBA
19:30 19:34 Swimming 100 m Butterfly (W) Final   AQC
19:47 19:55 Swimming 100 m Breaststroke (W) Semi Finals  AQC
20:22 20:40 Swimming 100 m Backstroke (M) Semi Finals  AQC

 

30.07. – Mandag

08:30 11:00 Badminton Singles: group play (W)   WBA
09:00 10:45 Shooting 10m Air Rifle (M) Qualification  RAB
09:00 14:30 Shooting Skeet Qualification (M) Day 1  RAB
09:00 13:00 Archery Men’s Ind. Eliminations   LCG
11:00 11:50 Beach Volley NOR - Binstock - Reader (CAN)  HGP
11:06 11:38 Swimming 200 m Ind. Medley (W) Heats  AQC
12:00 18:00 Sailing RS:X (M&W), Finn, Star, Laser (M&W) WAP
12:15 12:35 Shooting 10m Air Rifle (M) Final   RAB
12:30 17:00 Badminton Singles: group play (W)   WBA
15:00 17:40 Archery Men’s Ind. Eliminations   LCG
18:30 23:00 Badminton Singles: group play (W)   WBA
20:15 20:19 Swimming 100 m Breaststroke (W) Final  AQC
20:53 21:03 Swimming 200 m Ind. Medley (W) Semi Finals  AQC
21:15 22:30 Handball SWE – NOR   HBA


31.07. – Tirsdag

18:30 23:00 Badminton Singles: group play (W)   WBA
09:00 13:00 Shooting Skeet Qualification (M) Day 2  RAB
09:00 13:00 Archery Men’s Ind. Eliminations   LCG
10:10 10:30 Rowing Lightw. Double Sculls (M) Repechage ETD
10:40 11:20 Rowing Single Scullls (M) Quarterfinals  ETD
10:44 11:10 Swimming 200 m Butterfly (W) Heats   AQC
12:00 12:20 Rowing Double Sculls (M) Semi Finals  ETD
12:00 18:00 Sailing RS:X (M&W), Finn, Star, Laser (M&W) WAP
12:30 17:00 Badminton Singles: group play (W)   WBA
14:00 14:45 Shooting Skeet (M) Final   RAB
15:00 17:40 Archery Men’s Ind. Eliminations   LCG
18:30 23:00 Badminton Singles: group play (W)   WBA
19:55 20:05 Swimming 200 m Butterfly (W) Semi Finals  AQC
20:39 20:43 Swimming 200 m Ind. Medley (W) Final   AQC


01.08. – Onsdag

09:00 11:00 Fencing Epee Ind. (M) Round of 32   ES1
09:00 11:00 Badminton Singles: round of 16 (W)   WBA
09:00 13:00 Archery Men’s Ind. Eliminations   LCG
09:30 10:45 Handball NOR – KOR   HBA
09:50 10:10 Rowing Lightw. Double Sculls (M) Semi Finals ETD
11:10 11:41 Swimming 200 m Breaststroke (W) Heat  AQC
11:10 12:10 Fencing Epee Ind. (M) Round of 16   ES1
11:20 11:40 Rowing Single sculls Semfi Finals A/B (M)  ETD
12:20 12:50 Fencing Epee Ind. (M) Quarterfinals   ES1
12:30 13:45 Cycling Time Trial (W)   HAP
12:30 15:30 Badminton Singles: round of 16 (W)   WBA
14:15 16:05 Cycling Time Trial (M)   HAP
15:00 19:00 Archery Men’s Ind. Eliminations   LCG
17:00 21:00 Badminton Singles: round of 16 (W)   WBA
17:30 18:20 Beach Volley NOR - Grotowski - Thompson (GBR) HGP
17:30 18:30 Fencing Epee Ind. (M) Semi Finals   ES1
19:10 20:30 Fencing Epee Ind. (M) Finals   ES1
20:09 20:13 Swimming 200 m Butterfly (W) Final   AQC
20:23 20:33 Swimming 200 m Breaststroke (W) Semi Finals AQC

Følg de norske utøverne på Twitter:
Norske OL-utøvere på Twitter

 

 

© 2009 - Norges idrettsforbund og olympiske og paralympiske komité
Alt innhold er beskyttet i henhold til lov om opphavsrett til åndsverk (Åndsverkloven). Innholdet kan ikke benyttes kommersielt uten samtykke fra Norges idrettsforbund.